listen live button red Sports1TV chat icon  Login  

Πρόγραμμα Europa League σήμερα

Εκτός του Απόλλωνα (19:55) και της ΑΕΚ (22:00) στο μενού του Europa League σήμερα, παίζει μπάλα η μισή Ευρώπη.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την αδύναμη Ντουντελάνζ στην έδρα του (22.00) ενώ ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να κερδίσει στην Ουγγαρία την Βίντι, από την οποία έχασε στην έδρα του και τον απειλεί με αποκλεισμό.


Αναλυτικά το πρόγραμμα του Europa League:

17:50 Αστάνα – Γιάμπλονετς
17:50 Φενέρμπαχτσε – Αντερλεχτ
19:55 Ακχισάρσπορ – Σεβίλλη
19:55 Γκενκ – Μπεσίκτας
19:55 Λάτσιο – Μαρσέιγ
19:55 Απόλλων Λεμεσού – Αϊντραχτ Φρ.
19:55 ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ – Τσέλσι
19:55 Βίντι – ΠΑΟΚ
19:55 Ραπίντ Βιέννης - Βιγιαρεάλ
19:55 Σπάρτακ Μόσχας - Ρέιντζερς
19:55 Μάλμε FF - Σάρσποργκ 08
19:55 Κράσνονταρ - Σταντάρ Λιέγης
19:55 Δύναμο Κιέβου - Ρένς
22:00 Σέλτικ – Λειψία
22:00 Λεβερκούζεν – Ζυρίχη
22:00 Λουντογκόρετς – ΑΕΚ Λάρνακας
22:00 Αρσεναλ – Σπόρτινγκ Λισαβόνας
22:00 Μπέτις – Μίλαν
22:00 Ολυμπιακός – Ντουντελάνζ
22:00 Ρόζενμποργκ - Σάλτσμπουργκ
22:00 Μπορντό - Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης
22:00 Σλάβια Πράγας - Κοπεγχάγη
22:00 Δύναμο Ζάγκρεμπ - Σπάρτακ Τρνάβα
22:00 Βόρσκλα - Καραμπάγκ

1ος Όμιλος
Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00
Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00

1.Ζυρίχη 9 (5-2)

2.Μπάγερ Λεβερκούζεν 6 (9-7)

3.ΑΕΚ Λάρνακα 1 (3-6)

4.Λουντογκόρετς 1 (3-5)


2ος Όμιλος
Σέλτικ-Λειψία 22:00
Ρόζενμποργκ-Σάλτσμπουργκ 22:00

1.Σάλτσμπουργκ 9 (9-3)

2.Λειψία 6 (7-4)

3.Σέλτικ 3 (2-5)

4.Ρόζενμποργκ 0 (1-7)

3ος Όμιλος
Σλάβια Πράγας-Κοπεγχάγη 22:00
Μπορντό-Ζενίτ 22:00

1.Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 7 (4-2)

2.Σλάβια Πράγας 6 (2-1)

3.Κοπεγχάγη 4 (3-3)

4.Μπορντό 0 (2-5)

4ος Όμιλος
Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ 17:50
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σπάρτακ Τρνάβα 22:00

1.Ντιναμό Ζάγκρεμπ 9 (8-2)

2.φενέρμπαχτσε 4 (5-6)

3.Σπάρτακ Τρνάβα 3 (2-4)

4.Άντερλεχτ 1 (2-5)

5ος Όμιλος
Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 22:00
Βόρσκλα-Καραμπάγκ 22:00

1.Άρσεναλ 9 (8-2)

2.Σπόρτινγκ Λισαβόνας 6 (4-2)

3.Βόρσκλα 3 (4-6)

4.Καραμπάγκ 0 (0-6)


6ος Όμιλος
Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 22:00
Μπέτις-Μίλαν 22:00

1.Μπέτις 7 (5-1)

2.Μίλαν 6 (5-3)

3.Ολυμπιακός 4 (3-3)

4.Ντουντελάνζ 0 (0-6)

7ος Όμιλος
Ραπίντ Βιέννης-Βιγιαρεάλ 19:55
Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς 19:55

1.Ρέιντζερς 5 (5-3)

2.Βιγιαρεάλ 5 (10-5)

3.Ραπίντ Βιέννης 3 (3-8)

4.Σπαρτάκ Μόσχας 2 (3-5)

8ός Όμιλος
Λάτσιο-Μαρσέιγ 19:55
Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 19:55

1.Άιντραχτ Φρανκφούρτης 9 (8-2)

2.Λάτσιο 6 (6-6)

3.Απόλλων Λεμεσού 1 (3-6)

4.Μαρσέιγ 1 (4-7)


9ος Όμιλος
Γκενκ-Μπεσίκτας 19:55
Μάλμε-Σάρπσμποργκ 19:55

1.Γκενκ 6 (7-5)

2.Μάλμε 4 (3-3)

3.Σάρπσμποργκ 4 (5-5)

4.Μπεσίκτας 3 (5-7)

10ος Όμιλος
Ακίσαρσπορ-Σεβίλλη 19:55
Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης 19:55

1.Κρασνοντάρ 6 (4-3)

2.Σταντάρ Λιέγης 6 (5-7)

3.Σεβίλη 6 (12-3)

4.Ακισάρ 0 (1-9)

11ος Όμιλος
Αστάνα-Γιάμπλονετς 17:50
Ντιναμό Κιέβου-Ρεν 19:55

1.Αστάνα 5 (5-3)

2.Ντιναμό Κιέβου 5 (6-5)

3.Ρεν 3 (3-5)

4.Γιάμπλονετς 2 (4-5)

12ος Όμιλος
Βίντι-ΠΑΟΚ 19:55
ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι 19:55

1.Τσέλσι 9 (5-1)

2.ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 3 (4-7)

3.ΠΑΟΚ 3 (4-4)

4.Βίντι 3 (2-3)