listen live button red Sports1TV chat icon  Login  

Στην σέντρα από σήμερα και πάλι το Πρωτάθλημα Εθνών (πρόγραμμα - βαθμολογίες)

Με τις αναμετρήσεις της 3ης και της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Nations League. Ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Βέλγιο-Ελβετία, Κροατία-Αγγλία, Πολωνία-Πορτογαλία, Ρωσία-Σουηδία, Πολωνία-Ιταλία, Ρωσία-Τουρκία, Ρουμανία-Σερβία, Ολλανδία-Γερμανία, Ισπανία-Αγγλία και Γαλλία-Γερμανία.

Το πρόγραμμα των επόμενων δύο αγωνιστικών και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ολλανδία-Γερμανία
16/10 Γαλλία-Γερμανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γαλλία 2 2-1 4
Γερμανία 1 0-0 1
Ολλανδία 1 1-2 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Βέλγιο-Ελβετία
15/10 Ισλανδία-Ελβετία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ελβετία 1 6-0 3
Βέλγιο 1 3-0 3
Ισλανδία 2 0-9 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Πολωνία-Πορτογαλία
14/10 Πολωνία-Ιταλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Πορτογαλία 1 1-0 3
Ιταλία 1 1-1 1
Πολωνία 1 1-1 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Κροατία-Αγγλία
15/10 Ισπανία-Αγγλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ισπανία 2 8-1 6
Αγγλία 1 1-2 0
Κροατία 1 0-6 0

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Σλοβακία-Τσεχία
16/10 Ουκρανία-Τσεχία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ουκρανία 2 3-1 6
Τσεχία 1 1-2 0
Σλοβακία 1 0-1 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ρωσία-Σουηδία
14/10 Ρωσία-Τουρκία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ρωσία 1 2-1 3
Τουρκία 2 4-4 3
Σουηδία 1 2-3 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία
15/10 Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βοσνία 2 3-1 6
Αυστρία 1 0-1 0
Βόρεια Ιρλανδία 1 1-2 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Ιρλανδία-Δανία
16/10 Ουαλία-Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Δανία 1 2-0 3
Ουαλία 2 4-3 3
Ιρλανδία 1 1-4 0

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Ισραήλ-Σκωτία
14/10 Ισραήλ-Αλβανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Σκωτία 1 2-0 3
Αλβανία 2 1-2 3
Ισραήλ 1 0-1 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Εσθονία-Φινλανδία
12/10 ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία
15/10 Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ
15/10 Εσθονία-Ουγγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Φινλανδία 2 2-0 6
Ουγγαρία 2 2-2 3
Ελλάδα 2 2-2 3
Εσθονία 2 0-2 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Νορβηγία-Σλοβενία
13/10 Βουλγαρία-Κύπρος
16/10 Σλοβενία-Κύπρος
16/10 Νορβηγία-Βουλγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βουλγαρία 2 3-1 6
Νορβηγία 2 2-1 3
Κύπρος 2 2-3 3
Σλοβενία 2 2-4 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Μαυροβούνιο-Σερβία
11/10 Λιθουανία-Ρουμανία
14/10 Ρουμανία-Σερβία
14/10 Λιθουανία-Μαυροβούνιο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Σερβία 2 3-2 4
Μαυροβούνιο 2 2-0 4
Ρουμανία 2 2-2 2
Λιθουανία 2 0-3 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Λετονία-Καζακστάν
13/10 Γεωργία-Ανδόρα
16/10 Καζακστάν-Ανδόρα
16/10 Λετονία-Γεωργία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γεωργία 2 3-0 6
Ανδόρα 2 1-1 2
Λετονία 2 0-1 1
Καζακστάν 2 1-3 1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Μολδαβία-Σαν Μαρίνο
12/10 Λευκορωσία-Λουξεμβούργο
15/10 Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο
15/10 Λευκορωσία-Μολδαβία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Λουξεμβούργο 2 7-0 6
Λευκορωσία 2 5-0 4
Μολδαβία 2 0-4 1
Σαν Μαρίνο 2 0-8 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
11/10 Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν
11/10 Κόσοβο-Μάλτα
14/10 Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα
14/10 Νησιά Φαρόε-Κόσοβο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Κόσοβο 2 2-0 4
Νησιά Φαρόε 2 3-3 3
Αζερμπαϊτζάν 2 1-1 2
Μάλτα 2 2-4 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Αρμενία-Γιβραλτάρ
13/10 Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν
16/10 Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ.
16/10 Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Π.Γ.Δ.Μ. 2 4-0 6
Αρμενία 2 2-3 3
Λιχτενστάιν 2 3-2 3
Γιβραλτάρ 2 0-4 0